Majówka w Beskidach - idealny pomysł na wyjątkowy, długi weekend majowy w górach!

Co roku, pełni zapału i chęci relaksu, wyczekujemy na ten wyjątkowy, długi weekend majowy. To czas, kiedy rozpalamy pierwszego grilla, spędzamy całe dnie na swieżym powietrzu i planujemy rodzinne wycieczki.

Majówka to okres, który wiele osób wykorzystuje na wypoczynek z rodziną. W końcu wiosna rozkwita w pełni, a temperatura na zewnątrz jest coraz cieplejsza. Jeśli szukasz miejsca, aby majówka z dziećmi przbiegła idealnie, to koniecznie zobacz nasz pakiet majowy => Majówka w Wiśle | Hotel Crystal Mountain (crystal-mountain.pl)

Kiedy Majówka 2023?

Długi weekend majowy w 2023 roku wydłuża wolne do 5 dni przy wzięciu jednego dnia urlopu, a przy 3 dniach urlopu można podróżować aż do 9 dni! 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. Brzmi to naprawdę wspaniale! Lepszej konfiguracji dni nie mogliśmy sobie wymarzyć.

Co robić w Wiśle w majówkę?

Oto kilka propozycji spędzenia majówki w Wiśle:

1. Górskie wędrówki

Góry są doskonałym miejscem do pieszych wędrówek. Możesz wybrać się na krótką wycieczkę lub w dłuższą trasę. Warto przygotować odpowiedni ekwipunek, tak aby w trakcie wędrówki czuć się komfortowo i bezpiecznie. W okolicy hotelu znajduje się wiele szlaków, które są odpowiednie zarówno dla amatorów, jak i bardziej zaawansowanych miłośników gór.

Najbardziej znane szlaki w okoliach Wisły to:

  • Szlak na Wielki Stożek

Nie jest to trasa zbyt wymagająca i nada się na rozgrzewkę przed zdobywaniem trudniejszych szczytów Beskidu Śląskiego. Na samym szczycie znajduje się jedno z najstarszych polskich schronisk górskich, czyli Schronisko PTTK Stożek.Trasa jest widokowa, przyjemna i można ją pokonać z dziećmi. Stożek Wielki jest szczytem o wysokości 978 m n.p.m., a jego zobycie powinno zająć ponad 4 godziny.

  • Szlak na Baranią Górę

Tego szlaku nie można pominąć będąc w Wiśle. Szlak na Baranią Górę jest jednym z najpopularniejszych szlaków górskich w Beskidach. Jest to szlak o długości około 9 km (jeden kierunek) i średniej trudności turystycznej. Na szlaku znajduje się wiele punktów widokowych, a cała trasa jest bardzo malownicza i dostarcza wspaniałych wrażeń dla turystów. Ze szczytu doskonale widać m.in. Stożek Wielki, Cieślar, Wielką Czantorię, Równicę, Skrzyczne, Babią Górę, Beskid Żywiecki, a przy sprzyjającej pogodzie również Tatry.

  • Szlak na Trzy Kopce Wiślańskie

Ta trasa nie jest zbytnio wymagająca, ale na każdym zrobi niebagatelne wrażenie. Z powodzeniem można się tu wybrać z dziećmi, by móc podziwiać piękne krajobrazy Beskidu Śląskiego. Najlepiej jest wybrać szlak żółty, który prowadzi z centrum Wisły. Na szczycie szlaku możemy odpocząć w schronisku, które wyróżnia się dobrą kuchnią, a jego elementem charakterystycznym jest stary volkswagen garbus, przy którym turyści bardzo chętnie robią sobie zdjęcia. Na Trzech Kopcach Wiślańskich styka się granica gmin Wisły, Brennej i Ustronia.

2. Atrakcje w centrum Wisły

Wiślański rynek to miejsce, w którym odbywa się wiele imprez, ale największe oblężenie przeżywa w okresie Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Główny deptak to idealny trakt spacerowy, na którym znajdują się figury misiów z wiślańskiego Szlaku Niedźwiadka, tablice upamiętniające ważne wydarzenia w historii Wisły, a także wiele kawiarni, restauracji czy punktów handlowych. W pobliżu rynku i głównego deptaka znajduje się Muzeum Beskidzkie, kompleks skoczni narciarskich dla dzieci i młodzieży, kolej linowa na Skolnity oraz park Kopczyńskiego z amfiteatrem. W płycie rynku znajduje się Aleja Gwiazd Sportu, czyli tablice poświęcone znanym sportowcom. Są tu tablice m.in.: Adama Małysza, Piotra Żyły, Apoloniusza Tajnera, Przemysława Salety, Antoniego Piechniczka, Janusza Rokickiego czy Waltera Hofera. W budynku Domu Zdrojowego znajdziecie naturalnej wielkości figurę Adama Małysza, wykonaną z białej czekolady.

3. Pozostałe atrakcje w Wiśle

  • Muzeum Magicznego Realizmu w Willi Ochorowiczówka

Willa Ochorowiczówka, to pierwszy budynek wykonany z cegieł w Wiśle, a jego budowniczym był Julian Ochorowicz - wybitny naukowiec i wynalazca, człowiek który zdecydowanie wyprzedzał swoje czasy. Willa powstała bez użycia gwoździ i innych metalowych elementów, które mogły by zakłócić właściwości magnetyczne tego miejsca. Ochorowicz stworzył tu swoje laboratorium, w którym przeprowadzał i dokumentował eksperymenty przy udziale medium – Stanisławy Tomczykówny, wprowadzać ją w stan hipnozy. W tych badaniach brali udział naukowcy z Polski i z zagranicy, w tym m. in. Bolesław Prus, Władysław Reymont czy Maria Curie–Skłodowska z mężem Piotrem Curie. W 2017 roku otwarto tutaj największe w Europie Muzeum Magicznego Realizmu, które to prezentuje prace m. in. Zdzisława Beksińskiego, Tomasza Sętowskiego, Jarosława Jaśnikowskiego, Marcina Kołpanowicza, czy Jacka Szynkarczuka. Cześć ekspozycji jest również poświęcona Julianowi Ochorowiczowi, którego bez wątpienia należy nazwać człowiekiem renesansu. Kilka miesięcy później w muzeum, otwarto także stałą wystawę ponad 60. oryginalnych prac genialnego, hiszpańskiego surrealisty Salvadora Dali.

  • Pałacyk Myśliwski Habsburgów w Wiśle

Pałacyk Myśliwski powstał w lasach Beskidu Śląskiego, na polanie Przysłop, w latach 1897-1898, nieopodal Baraniej Góry, na zlecenie arcyksięcia Fryderyka Habsburga. W roku 1925 Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, otworzyło w nim schronisko Przysłop pod Baranią Górą, które mogło pomieścić 64 osoby i wytyczono szlaki turystyczne na Baranią Górę. Po II wojnie światowej w obliczu rosnącego ruchu turystycznego w Beskidzie Śląskim zdecydowano się na wybudowanie większego schroniska, a Pałacyk zaczął niszczeć. Szczęśliwie, staraniami Towarzystwa Miłośników Wisły, w roku 1985, został on przeniesiony na dzisiejsze miejsce, czyli na ulicę Lipową nieopodal centrum miasta i służy jako miejscowy oddział PTTK.

  • Zameczek Prezydenta RP w Wiśle Czarnem

Obiekt powstał w latach 1929 – 1931 jako dar ludu śląskiego dla głowy państwa i stanowił oficjalną rezydencję polskich głów państwa w latach 1933-1952, a następnie od 2002 roku do dziś. Zamek Górny, czyli właściwa rezydencja, pełni funkcje reprezentacyjne i wypoczynkowe dla prezydenta RP. Pod nieobecność głowy państwa obiekt można zwiedzać. Zamek Dolny służy jako ogólnodostępny obiekt hotelowo-konferencyjny, w którym warto skorzystać z kawiarni i jej tarasu widokowego. Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle regularnie gości wiele głów Państw, m. in. prezydentów Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy. Odbywają się tutaj uroczyste spotkania, m.in. śniadania z olimpijczykami.

  • Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza

W galerii można w niej podziwiać wszystkie trofea jakie zdobył Adam Małysz na zawodach różnej rangi, od krajowych po międzynarodowe. Wśród bardzo licznych eksponatów najcenniejsze są medale zdobyte podczas Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City i Vancouver oraz podczas Mistrzostw Świata, a także Kryształowe Kule za triumfy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W Galerii Sportowe Trofea Adama Małysza znajduje się 1046 eksponatów, a wśród nich m.in 383 puchary, 118 medali i 65 nart, 48 plastronów, 33 stroje oraz 399 innych pamiątek. Jest tam również kolekcja sprzętu narciarskiego, używanego przez tego najbardziej znanego mieszkańca Wisły oraz można kupić gadżety związane z z jego osobą.

  • Skocznia narciarska im. Adama Małysza

Skocznia im. Adama Małysza położona jest w Wiśle Malince. Jest to jedna z najnowocześniejszych i największych skoczni narciarskich, z punktem K na 134 metrze. Jej rozmiary umożliwiają przeprowadzanie zawodów rangi mistrzowskiej. W okolicy skoczni znajdują się liczne punkty gastronomiczne i noclegowe, co sprawia, że jest to popularne miejsce nie tylko dla fanów sportów zimowych, ale także dla turystów i miłośników aktywnego wypoczynku.

4. Przejazd Wiślańską Ciuchcią po atrakcjach w okolicy

Oto przykład atrakcji, które odwiedzisz na jednej z tras, przejazd którą zajmuje około 2,5h:

  • Galeria Adama Małysza
  • Skocznia im. Adama Małysza
  • Zamek Prezydencki na Zadnim Grodniu
  • Zapora w Czarnem
  • Wylęgarnia pstrąga
  • Zapora z wodospadem

5. Hotel z atrakcjami dla dzieci i dorosłych

A tak naprawdę - nie musicie robić nic! Nasz hotel zapewnia multum atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi będą zachwyceni możliwością korzystania z aquaparku oraz sali zabaw, a rodzice będą mieli okazję na chwilę odpoczynku w naszej strefie SPA czy delktowanie się doskonałym drinkiem w jednym z barów.

Powyższe propozycję to zaledwie kilka wybranych pozycji spośród tego co można robić w Wiśle w majówkę.

Jeśli nie możesz odwiedzić nas w tym czasie, zapraszamy do pobytu podczas wakacji! Wszystkie atrakcje w Wiśle są wtedy dostępne i czekają na turystów.

Zapraszmy do rezerwacji pobytu Wakacje w Wiśle => Kryształowe wakacje w Wiśle | Hotel Crystal Mountain | Hotel Crystal Mountain (crystal-mountain.pl)

event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail
event thumbnail